Oyunlar İçin Alt Yapı Geliştirme

PC veya Mobil tabanlı oyunlarınız için webservis, sunucu alt yapısı geliştirme ve entegrasyon hizmetleri

OYUNLAR İÇİN ALT YAPI GELİŞTİRME

Araştırma raporlarına göre, mobil oyun pazarının (PC tabanlı oyunlar hariç) yıl bazında %2,9 büyümesi ve 2024 yılına kadar 56,6 milyar $ gelir elde etmesi bekleniyor. Bu istatistikler, oyun uygulaması geliştirmeye yatırım yapmak için doğru zamanın ‘şu an’ olduğunu gösteriyor. Bir oyun girişiminin başarısı için, kitlenizin ne istediğini bilmenin, son teknolojik trendleri takip etmenin, etkili bir stratejiye sahip olmanın yanı sıra oyunun tüm ihtiyaçlarına eksiksiz biçimde cevap verebilecek güçlü bir altyapı sistemine ihtiyacınız vardır. Çünkü bir oyunu kusursuz ve harika yapan sadece içeriği değil, aynı zamanda oyuncularınızın birlikte ve eşzamanlı olarak oyundan keyif alabilmelerini sağlamaktır. Çevrimiçi oyunlara her geçen gün artan ilgi ve talep, geliştiricilerin sorunsuz çevrimiçi deneyimler sunmasını zorunlu kılmaktadır. Oyunculara kaliteli, unutulmaz bir oyun deneyimi sağlamanın sırrı ise oyunun omurgası olarak adlandırabileceğimiz, her oyunun üzerine inşa edildiği altyapıda gizlidir. Oyununuz için en uygun altyapıyı seçmek, sürekli güncellemeler, geliştirmeler sağlamak oyunun başarısının önündeki engelleri kaldırmak için oldukça önemlidir.

Örneğin, Türkiye'den online bir oyun oynuyorsanız ve oyunun sunucuları İngiltere'de ise, komutlarınızla karakterinizin hareketleri arasında sizi duygusal olarak oyundan koparmaya yetecek kadar bir gecikme yaşayabilirsiniz. Türkiye’de oynanan online bir oyunun sunucuları yurtdışında bulunuyorsa ve altyapı hizmetleri doğru şekilde optimize edilmemişse ping süresi 55 ila 450 milisaniyelere kadar çıkabilmektedir. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar çok insana mümkün olan en iyi ping süresini sağlamak için çok sayıda alana sahip olmanız, donanım gereksinimlerinize göre maksimum güvenliği sağlayacak, iyi kurgulanmış bir oyun altyapısına ihtiyacınız vardır. Bir oyunun ne tür bir altyapı üzerine inşa edileceğinin belirlenmesi, oyun türü, oyun boyutu ve oyun gereksinimleri gibi birkaç temel faktöre bağlıdır. Farklı oyun özellikleri farklı altyapı türleri gerektirebilmektedir, gerçek zamanlı simülasyon ve multiplayer oturuma sahip oyunlar, minimum gecikme ve maksimum bilgi işlem gücü, çapraz ölçeklenebilirlik vb. sağlayan ek ölçeklendirme taktikleri gerektirmektedir, iyi kurgulanmış bir altyapının temel ihtiyaçlarını özetlememiz gerekirse;

Oyun Altyapısı ihtiyaçları: 

  • Anında yanıt süresi uygulamasıyla oyun sunucusunun bakımı
  • Gecikmeyi ve fazlalığı azaltmak için özel oyun sunucularının küresel dağıtımı
  • Açıklardan yararlanmaları ve davetsiz misafirleri uzak tutmak için oyun sunucusunda yeterli doğrulama
  • Özel oyun sunucusunu DDOS saldırılarına ve diğer tehditlere karşı güçlendirme
  • İstemci tarafında, iletişim yeniden denemeleri için gecikme uygulamaları

Herhangi bir bulut tabanlı oyun, yüksek bant genişliği gerektirir. Bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör, altyapının ölçeklenebilirliği olmalıdır. Ölçeklenebilir bir altyapı olmadan tüm ortam başarısız olma riski ile karşı karşıya kalır. Bu nedenle, en iyi performansı ve oyun deneyimini sağlamak için Hibrit bir BT çözümüne sahip olmaktan başka bir yol yoktur. Tamamen yerli kaynaklarla geliştirilen; Türkiye ve Avrupa'da yüz binlerce kişinin oynadığı oyunların altyapı geliştiricileri tarafından kurulan COREBYTE Teknoloji, Türkiye’nin oyun altyapısı geliştirme alanında hizmet sunan ilk yazılım şirketi olarak; PC ve mobil oyun geliştiren stüdyolara oyun altyapı desteği sağlamanın yanı sıra, PC ve mobil oyunların sunucular üzerinden haberleşmeleri için güvenli altyapıların kurulması, web servis, mikro servis ve API hazırlama hizmetleri de sunuyor. Sunucular arası haberleşme için güvenli ve sadece oyuna özel olarak geliştirilen altyapılar ile tüm dünyada oyun sektörüne inovatif çözümler sunmaktadır.

Altyapı geliştirme ekibimiz, en iyi oyun motorlarını ve güncel teknolojileri kullanarak oyun altyapısı geliştirme konusunda gerekli altyapının sağlanması, oyuncularınızın cihazlarında optimize edilmiş performansta verim alıp almadıklarının tespitine yönelik ölçümlerin gerçekleştirilmesi, mevcut altyapınızın optimize edilerek daha hızlı yinelemeler sayesinde maliyetlerin azaltılmasına ve sisteminizin en zorlu iş yükleri karşısında bile maksimum performansla cevap verebilmesine katkı sağlamaktadır.

  • CoreByte oyun altyapısı geliştirme hizmeti ile PC veya mobil tabanlı oyunlarınız için webservis alt yapıları geliştiriyor, sunucu alt yapı kurulumları, backend yazılımları, sunucu güvenliği, çeşitli entegrasyonlar ve optimizasyonlar konusunda oyun stüdyolarının ihtiyacı olan desteği sağlıyor. Web servis hizmeti ile oyun servislerinin üst düzey güvenlik ile denetlenmesini sağlarken gelişmiş sunucu sistemleri ile sahip olduğu yatayda genişletilebilir sunucu alt yapısının tüm gereksinimlerini eksiksiz bir biçimde karşılıyor.

Webservis

Oyun tarafının mikro servisler ile haberleşmesi ve üst seviye güvenlik.

Sunucu Sistemleri

Yatayda genişletilebilir, tüm isteklere anlık cevap verebilen sunucu altyapısı.

Sunucu Güvenliği

Hem Windows hem de Linux tabanlı sunucularınız için artırılmış güvenlik çözümleri.

Optimizasyon / Hızlı Yanıt

Tüm servislerden yanıtların milisaniyeler içerisinde dönmesi için optimizasyonlar.

Backend Yazılımları

Oyun Projelerinize dair tüm içeriklerinizin web tabanlı olarak kurgulanması ve yönetilmesi.

Çeşitli Yan Yazılımlar

Güncelleme servisleri, ödeme sistemi alt yapısı vb.

Bazı Referanslar

SABOTAJ PC OYUNU

XML destekli, oyun Launcher içerisine entegreli dosya doğrulama, güncelleme ve dosya indirme alt yapısı

SABOTAJ PC OYUNU

API alt yapısı ile tüm oyun içeriklerini ve verilerini anlık ve Memcache sistemi ile yönetebilme

SABOTAJ PC OYUNU

Webservis alt yapısı sayesinde, tüm servislerin data sorgulama ve güvenli veri gönderimi

SABOTAJ PC OYUNU

Payment process, ödeme alt yapı sistemi ve yönetimi, çeşitli gateway'lere ödeme entegrasyonları

SABOTAJ PC OYUNU

Loglama sunucusu yapımı, log kayıtlarının seri bir şekilde girilmesi ve raporlama servisinin oluşturulması

SABOTAJ PC OYUNU

Login sunucusunun oluşturulması, login servisinin hazırlanması ve json destekli alt yapı

ROTARY 2440

Mobil aplikasyon için gerekli webservis alt yapısının oluşturulması, servis entegreli aplikasyon geliştirilmesi.

Projenizi Birlikte Hayata Geçirelim. TEKLİF AL